Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Akademia Oszczędzania Energii Rockwool
Wełnę mineralną Rockwool zna każdy, kto kiedykolwiek stanął przed koniecznością wyboru materiału do izolacji. Wysoka jakość produktów firmy jest wynikiem prawie stu lat doświadczenia w metodach energooszczędnego budowania na całym świecie. Teraz ROCKWOOL chce podzielić się swoją wiedzą z polskimi firmami budowlanymi. Od sierpnia rusza program edukacyjny „Akademia Oszczędzania Energii Rockwool”.
Rosnące ceny energii od kilkunastu lat spowodowały wzrost znaczenia energooszczędności w budownictwie, energetyce i przemyśle. Budownictwo pochłania ponad 40% całkowitego zużycia energii i jednocześnie stanowi ogromny potencjał dla uzyskania oszczędności w skali całej gospodarki, przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. W ślad za wzrostem cen energii rośnie zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania budynków oraz instalacji technicznych i przemysłowych. Coraz więcej projektantów i firm wykonawczych musi odpowiedzieć na wymagania inwestora dotyczące odpowiedniego standardu energooszczędności już na etapie doboru rozwiązań a potem przy ich realizacji na budowie.
Misja Akademii Oszczędzania Energii
Dostępność wielu technologii i rozwiązań konstrukcyjnych wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań izolacyjnych, a następnie zamontowania materiału izolacyjnego w sposób gwarantujący oczekiwaną efektywność energetyczna budynku.
„Misją Akademii jest podnoszenie wiedzy i standardów w zakresie odpowiedniego doboru i zastosowania izolacji termicznej – wykorzystując wieloletnie doświadczenia firmy Rockwool. Cel, jaki przyświeca powstaniu Akademii Oszczędzania Energii to stworzenie forum wymiany wiedzy i doświadczeń oraz organizacja szkoleń, na których przedstawiciele firm budowlanych oraz specjaliści z zakresu budownictwa i izolacji mogliby wymieniać się doświadczeniami.” – mówi Maciej Mosiądz, Kierownik Doradztwa Technicznego Rockwool.
Dla kogo stworzono Akademię
Oferta Akademii skierowana jest przede wszystkim do firm wykonawczych zajmujących się obsługą średnich i małych inwestycji, nowych oraz modernizowanych obiektów.
Dzięki Akademii Oszczędzania Energii uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami w zakresie wykorzystania i wykonywania izolacji. Rockwool zadbał o to, aby uczestnicy mieli dostęp do najnowszej wiedzy z dziedziny izolacji. Dlatego szkolenia będą prowadzone przez profesjonalnych Doradców Technicznych firmy. W ramach Akademii Oszczędzania Energii, Rockwool przewidział również (dla grup minimum dziesięcioosobowych) możliwość indywidualnych konsultacji specjalistów firmy bezpośrednio na placu budowy.
Co zrobić, aby przystąpić do Akademii?
Wystarczy zadzwonić na numer 0801-66-00-36 lub wejść na stronę www.rockwool.pl, aby pobrać deklarację członkowską, wypełnić ją i wysłać. Można tez skontaktować się z lokalnym Przedstawicielem Handlowym Rockwool, którego numer telefonu można znaleźć na stronach internetowych Rockwool. Po otrzymaniu deklaracji członkowskiej, Rockwool przekaże pierwszy pakiet informacji na temat efektywnego ocieplania ścian zewnętrznych budynków.
Doradztwo to integralna część oferty firmy Rockwool
Akademia Oszczędzania Energii Rockwool to kolejne przedsięwzięcie firmy mające na celu szerzenie wiedzy na temat wykorzystania i wykonywania energooszczędnych izolacji. W 1993 roku w firmie Rockwool powstał Dział Doradztwa Technicznego (DDT). Doradcy Techniczni udzielają szczegółowych informacji technicznych wszystkim Klientom zainteresowanym poprawnym i efektywnym stosowaniem izolacji w budownictwie: Inwestorom, Projektantom, Wykonawcom oraz Dystrybutorom. Zakres konsultacji jest bardzo szeroki i obejmuje:
- Dobór odpowiednich rozwiązań i wyrobów ROCKWOOL oraz ich uzasadnionych ekonomicznie grubości w odpowiedzi na potrzeby Klientów.
- Projektowanie systemów płyt spadkowych DACHROCK SPS do odprowadzania wód opadowych z połaci dachów płaskich.
- Zapewnienie niezbędnej dokumentacji technicznej.
Każdy Klient może się skontaktować z Doradcami Technicznymi wykorzystując do tego celu telefon lub Internet. Poszukiwane informacje można uzyskać poprzez:
- Infolinię dla Klientów dzwoniących z telefonów stacjonarnych – 0801-66-00-36,
- Infolinię dla Klientów korzystających z telefonów komórkowych – 0601-66-00-33,
- Profesjonalny serwis internetowy www.rockwool.pl z sekcją „Doradztwo”, gdzie można znaleźć dokumentację techniczną oferowanych przez ROCKWOOL wyrobów, systemów oraz materiały poradnikowe,
- Bezpośredni kontakt z Doradcą Technicznym zajmującym się interesującym nas tematem, dzwoniąc na bezpośredni numer telefonu lub wysyłając e-maila:
- 1. Izolacje ogólnobudowlane i elewacje
mgr inż. Andrzej Włodek – Starszy Doradca Techniczny,
nr tel. (068) 385-01-51, e-mail: andrzej.wlodek@rockwool.pl, - 2. Dachy płaskie i elewacje
mgr inż. Mariusz Mazurek – Doradca Techniczny,
nr tel. (068) 385-01-41, e-mail: mariusz.mazurek@rockwool.pl, - 3. Izolacje techniczne
mgr inż. Joanna Pożeżyńska – Doradca Techniczny,
nr tel. (068) 385-01-31, e-mail: joanna.pozezynska@rockwool.pl
- 1. Izolacje ogólnobudowlane i elewacje
Rockwool
Informacje dodatkowe: Grupa Rockwool Polska rozpoczęła działalność produkcyjną w Polsce wraz ze sprywatyzowaniem fabryki w Cigacicach – w czerwcu 1993 roku. W roku 1996 Rockwool uruchomił produkcję w drugim zakładzie w Małkini. Obie fabryki, z 6 liniami produkcyjnymi, zostały gruntownie zmodernizowane i produkują wełnę mineralną służącą jako izolacje termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budowinictwie ogólnym oraz instalacjach technicznych. W ciągu 11 lat działalności w Polsce firma Rockwool Polska zainwestowała ponad 400 mln złotych w obie polskie fabryki. Zarówno fabryki w Cigacicach jak i w Małkini zostały uznane za najbardziej wydajne zakłady Grupy Rockwool, a strategia marketingowa polskiego oddziału za najbardziej skuteczny plan strategiczny roku 2001. W październiku 2001 roku British Standards Institution przyznała Rockwool Polska certyfikat ISO 9001. Stanowi on dowód, że System Zarządzania Jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy BSI ISO 9001:1994. System obejmuje wszystkie ważniejsze obszary działalności firmy. W roku 2003 firma uzyskała także certyfikat zarządzania jakością 9001:2000. Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenia standardów ekologicznych samych produktów izolacyjnych Rockwool Polska został dwukrotnie uhonorowany przez Ministra Środowiska tytułem „Lidera Polskiej Ekologii” – w roku 2001 w kategorii „przedsiębiorstwo” i w roku 2003 w kategorii „wyrób”. Rockwool Polska osiągnął pozycję krajowego lidera materiałów izolacyjnych. Stało się to możliwe dzięki dokonanym przez firmę inwestycjom – technologicznym i badawczym oraz – przede wszystkim – dzięki dostrzeżeniu przez polskich wykonawców doskonałych parametrów użytkowych wełny mineralnej Rockwool. W serii otrzymanych nagród, tytułów i wyróżnień najnowsze są dwa, uzyskane podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2004 – tytuł „Izolacji Roku” w kategorii „izolacyjne materiały budowlane” dla sufitu podwieszanego SOFIT oraz znak „Produktu Przyjaznego Architektirze 2004-2005” dla systemu płyt spadkowych DACHROCK SPS. Produkty firmy izolują od zimna i hałasu wiele obiektów w Polsce. Wełna mineralna chroni już nie tylko dziesiątki tysięcy domów, ale wygrywa w przetargach na izolacje kilkuset największych obiektów. Warto wspomnieć choćby Metropolitan – „Najlepszy Biurowiec Świata” według uczestników tegorocznych targów nieruchomości w Cannes. Dodatkowych informacji udziela: Aleksandra Ciesielska tel.: 68 385 01 24 mail: aleksandra.ciesielska@rockwool.com Joanna Józefiak tel.: 22 858 74 58 mail: j.jozefiak@partnersi.com.pl